.

Den Země 22. dubna 2024

VÝSTAVA, WORKSHOP I SOUTĚŽ

Připojte se k oslavám naší planety! Na Den Země, který připadá na pondělí 22. 4. odstartuje v Metropoli Zličín týden plný akcí a workshopů zaměřených na odpovědný přístup k naší planetě. 


Co vás čeká?

VÝSTAVA

Celý týden bude moci navštívit výstavu o udržitelných aktivitách zdejších obchodů. Udržitelný přístup k módě, kosmetika ohleduplná k životnímu prostředí nebo bezobalová domácnost? Chcete žít udržitelněji? Zde najdete tipy a inspiraci, jak na udržitelnější život. Inspirujte se s námi. 

Více informací ZDE.


RESTORIO BOX

Poslední dubnový týden tu budete moci ruku k dílu přiložit i vy. Na místě bude totiž připraven Restorio box, kam lze hodit dávno použité knížky a nechat jim vdechnout nový život. 

Jak to funguje? 

1. Vlož knihy do Restorio boxu. 
2. Z boxu jdou knihy na prodej na online portále Restorio.cz, za cenu navýšenou o 20 %.
3. Jakmile si knihy koupí jiný zákazník, společnost věnuje celou částku na charitu.

Restorio podporuje recyklaci, sdílení a znovupoužití knih a dalších věcí, aby se tak snížila potřeba výroby nových knih a zbytečně jsme nezatěžovali životní prostředí.

Dát knihy znovu do oběhu je ekologické, chráníš tím naši přírodu!  


TETRA PAK AUTOMAT

Bude zde stát i automat pro odevzdání nápojových kartonů, PET lahví a plechovek od společnosti Tetra Pak, který se po tomto týdnu přesune na foodcourt. Za odevzdané obaly získají zákazníci stvrzenku, kterou mohou na infostánku vyměnit za malou odměnu. 

Navíc na Den Země vyhlásí Metropole Zličín soutěž o velkou cenu Tetra Pak, která bude trvat až do konce října. Jedná se o 2. ročník této soutěže a také letos je hlavní cenou elektrokoloběžka v hodnotě 22 tisíc Kč

Touto iniciativou se připravujeme na zavedení zálohového systému na PET lahve a plechovky,
který bude v ČR platný od roku 2025. 

Více informací ZDE.


DÍLNIČKY PRO DĚTI

Spoustu zábavy a ponaučení si o víkendu v Metropoli Zličín užijí i děti.

Pro ty je o víkendu 27. a 28. dubna od 14:00 do 18:00 připraven workshop, na kterém se naučí základy správné recyklace kreativní a zábavnou formou a budou se moci vytvořit a odnést domů vlastnoručně vyrobený
výrobek z recyklovaných materiálů.